Förstasidan   Access   Kontakt   Kurser   Green Coaching   Länkar   Citat   Tekniker   Terapeuter   Behandlingar   Världsfred

In ENGLISH please!

MALMÖ

:::ENERGIPSYKOLOGI:::

Kenth Johansson - Kroppsresonans - http:/www.kroppsresonans.se/ - Telefonnr: 0736 - 86 23 79 - Epost: ke.johansson@telia.com

Anneli Kristoffersson - Anneli Nature Terapi - http:/www.natureterapi.com/ - Telefonnr: 0738 - 56 81 32 - Epost: ""

Lise-Lotte Carlsten - OnenessEnergy - http://www.onenessenergy.se/index.html - Telefonnr: 0763 - 41 46 36 - Epost: lise-lotte.carlsten@bredband.net

Zoritza Jukic - "" - http://www.cosmiclove.se/ - Telefonnr: 0734 - 11 78 88 - Epost: info@aureliaconsulting.com

Ingegerd Månsson - Earthsong - http://www.imdivinedesign.com/ - Telefonnr: "" - Epost: ""

Iren Hegedis - Irens EQ-verkstad - http://www.välmående-i-vardagen.se/ - Telefonnr: 040-138113, 0739–041948 - Epost: eq_wellness@yahoo.se

(EJ AKTIV) Yonna Nelson - Resursterapi - http://www.resursterapi.se/ - Telefonnr: 0736 - 13 66 64 - Epost: info@resursterapi.se

Monika Olsson - Avedana - http://www.avedana.se/ - Telefonnr: 0735 - 67 79 07 - Epost: monika.avedana@gmail.com

Ann-Margreth Bergwall - Aquarius Healingklinik - "" - Telefonnr: 040 - 23 68 50 - Epost: Aquarius_amb@yahoo.se

Maria Wemrell - mariposa ENERGIMEDICIN - http://www.mariposaenergymedicine.com/ - Telefonnr: 0706 - 46 74 11 - Epost: info@mariposaenergymedicine.com

Fia Andersson - Sunface Center - http://www.sunface.se - Telefonnr: 040-445272, 0704-920918 - Epost: ""

Stella Scott - Obruten Mark - http://www.stellascott.com/ - Telefonnr: 0732-502829, 040-973539 - Epost: Stella@ObrutenMark.se

Ingegerd Persson - Orionsljus, Relax & Healing Center - http://www.orionsljus.se/ - Telefonnr: 0709 - 58 85 63 - Epost: orionsljus@bredband.net

Kjell Ekberg - alternativ Kjellkraft - "" - Telefonnr: 040-152570 / 0705-530226 - Epost: kjellkraft@minpost.nu

Ia Gustafsson - Ia Gustafsson - http://www.iagustafsson.se/ - Telefonnr: 0709-98 98 80 - Epost: info@iagustafsson.se

Honza af Bohemia - Hexdoctor - http://www.hexdoctor.vpsite.se/ - Telefonnr: 0736-12 62 14 - Epost: hexdoctor@myway.com


:::AKUPUNKTUR:::

Julian Jacob - Corpmed - http://www.corpmed.se/# - Telefonnr: 040-6984000, 0737-088605 - Epost: info@corpmed.se

Ellinor Nilsson - Enerqikliniken - http://www.acupunctura.se/ - Telefonnr: 040-630 68 83 - Epost: ""

Jörgen Nilsson - acumakliniken - http://www.acumakliniken.se/ - Telefonnr: 040 – 307 207 - Epost: ""


:::NATURTERAPI:::

Kaija Viljanen - Satmya Goda vanor - "" - Telefonnr: 040-85380, 070-3461631 - Epost: ""

Teresa Dylak - HälsoEnergi Kliniken - http://www.hekli.se/ - Telefonnr: 040 - 12 66 81 - Epost: ""

Djani Unic - Samsara - "" - Telefonnr: 0709 - 46 99 66 - Epost: djani.u@gmail.com

Bob G Lind - Svensk Homeopatmedicin - http://www.svensk-homeopatmedicin.info/ - Telefonnr: 040 - 54 52 94 - Epost: ""

Anna Firics - Ayur-Vedaspecialisten -För din hälsa - http://www.ayur-vedaspecialisten.se/ - Telefonnr: 040-264423, 073-9991659 - Epost: info@ayur-vedaspecialisten.se

Björn Eneke - Klassisk Homeopat - http://klassiskhomeopat.net/ - Telefonnr: 040-971133, 0708-729602 - Epost: homeopat@live.se


:::LIVSSTIL:::

Christina Schornack - "" - "" - Telefonnr: 070 - 4671563 - Epost: vivation@telia.com

Billy Persson - Mindlift - http://www.mindlift.se/ - Telefonnr: 040 - 91 58 21 - Epost: info@mindlift.se

Gunnar Martin Aronsson - gmaaction - http://www.gmaaction.kulturservern.se/ - Telefonnr: 0708 - 10 79 92 - Epost: gunnar-martin.aronsson@bredband.net


:::NAPRAPATI:::

Ett urval av terapeuter - Fysiomedicinska Kliniken - http://www.fysiomedicinskakliniken.se/index.html - Telefonnr: 040 - 30 23 23 - Epost: info@fysiomedicinskakliniken.se

Lotta Kjellberg - Kjellbergs Naprapatcenter - http://naprapatlotta.se/ - Telefonnr: 040 - 12 20 17 - Epost: lotta@kjellbergsnaprapatcenter.se

Naprapaterna - Tjugonde - http://www.tjugonde.se/ - Telefonnr: 040 - 250 550 - Epost: info@naprapaterna.se

Mårten Opitz - Opitz Mårten - "" - Telefonnr: 040-974545, 070-7895171 - Epost: ""

Tre Kotor - Tre Kotor - http://www.trekotor.se/ - Telefonnr: 040 - 97 66 33 - Epost: info@trekotor.se


:::MASSAGE:::

Linda Veronica Gyllenborg - Linda Veronica Gyllenborg - "" - Telefonnr: 0709 - 31 40 18 - Epost: lgyllenborg@hotmail.com

Fredrik Sandh - 040massage - http://www.040massage.se/ - Telefonnr: 0739 - 34 98 99 - Epost: info@040massage.se


:::NATURLÄKEMEDEL:::

Brigitte - Regenbågen Natur Apotek - "" - Telefonnr: 040 - 977 834 - Epost: ""

"" - Naturens Apotek Medicinkvinnan AB - "" - Telefonnr: 040 - 97 83 80 - Epost: ""

Tarja Runfeldt - Tarja Runfeldt Diplomerad Kinesiolog - http://www.tarjarunfeldt.se/ - Telefonnr: 046 - 12 60 85 - Epost: kontakt@tarjarunfeldt.se


:::YOGA:::

Yoga Kendra - Yoga Kendra - http://www.yogakendra.se/ - Telefonnr: 0704 - 03 71 18 - Epost: info@yogakendra.se


:::BETEENDEPSYKOLOGI:::

Britta-Lena Rundcrantz - Coaching-Intitutet - http://www.nlp-coaching.nu/ - Telefonnr: 0706-551701, 040-451701 - Epost: info@nlp-coaching.nu

Fredrik Thune - FT Coaching & Personlig Utveckling - http://www.coachning.org/ - Telefonnr: 073 - 906 76 41 - Epost: info@coachning.org

Rosita Löwenberg - Plexus Livskonsult - "" - Telefonnr: 0734 - 00 19 10 - Epost: lowen.berg@hotmail.com

Camilla Puskaric - FENIX TERAPI - http://www.fenixterapi.se/ - Telefonnr: 0733 - 36 97 71 - Epost: camilla@fenixterapi.se

:::MEDIUMSKAP:::

Shannon O'Hara - Talk To The Entities - http://www.talktotheentities.com/ - Telefonnr: 0733 - 73 50 28 - Epost: talktotheentities@gmail.com

Hasse Nyander - Hasse Nyander - http://www.hassenyander.se/ - Telefonnr: 0739 - 90 80 93 - Epost: hassenyander@hotmail.com

Marcus Engblad - Namahava - http://www.namahava.se/ - Telefonnr: "" - Epost: namahava@gmail.com

Green Coaching | Jesper Nilsson | Västra Rönneholmsvägen 33 | 217 41 Malmö | Tel: +46 766 150 222 | Epost: jesper.nilsson@greencoaching.net